Kobralgin krém - 50 g

AKCIA
Kobralgin krém - 50 g

Kobralgin krém - 50 g

Výrobok z jedu kobry indickej patrí medzi prípravky na zmiernenie bolestí s najsilnejšími účinkami, ktoré sú dnes známe.


  • Výrobca: In Vitro
  • Dostupnosť: Skladom
  • 5,32€
  • 4,25€

  • Bez DPH 3,54€
- +

KOBRALGIN krém je vhodný najmä na zmiernenie bolestí svalov rozličného pôvodu a bolestí, spôsobených zápalmi nervov. U športovcov, a tiež pred alebo počas fyzioterapických ošetrení je možné prípravok použiť aj ako “zahrievací” krém, vďaka jeho účinkom, vyvolávajúcim lokálnu hyperémiu.

Zloženie: 100g liečivého prípravku obsahuje: 15 ME (cca. 0,3mg) toxínu Naja naja (jed kobry indickej) a 2,5g tinktúry z arniky, v kréme s gelovým základom, ktorý je zmývateľný vodou.

Ďaľšie zložky krému: Krém ešte aj obsahuje zložku Carbopol 940 na vytváranie gelu, ďalej emulsificans anionicum, lecitín na zabezpečenie lepšieho vstrebávania účinných látok a 0,1g metylparabénu ako konzervačnú látku.

Kedy sa odporúča používať KOBRALGIN krém? V prípade, ak trpíte bolesťami svalov, spôsobených presilením alebo natiahnutím, alebo máte bolesti, spôsobené zápalmi nervov a lôžok šliach, krém môže byť vhodný na rýchle zmiernenie bolestí, takisto ako aj na urýchlenie hojenia pri zápalových procesoch. Krém je vhodný aj na zmiernenie bolestí, spôsobených reumatickými ochoreniami a pred alebo počas fyzioterapeutických ošetrení napomáha “uvoľneniu” boľavých a stuhnutých kľbov. Športovci ho môžu používať aj ako “zahrievací” krém, vďake účinkom prípravku, vyvolávajúcim lokálnu hyperémiu.

Kedy nie je povolené užívať prípravok? Nepoužívajte prípravok, ak máte alergiu na niektorú z jeho zložiek, ďalej, na poranenú pokožku (napr. pri popáleninách, otvorených ranách, poraneniach hornej vrstvy pokožky, atď.), a neodporúča sa používať krém na tvár.

Čo musíte vedieť pred začatím užívania? Musíte vedieť, akého pôvodu sú Vaše problémy, ktoré chcete liečiť. Pokiaľ máte pochybnosti o pôvode príznakov, obráťte sa na Vášho lekára alebo lekárnika.

Môžu prípravok užívať aj deti? Áno, od 3 rokov, avšak len za dozoru dospelej osoby. Najvhodnejšie použitie prípravku konzultujte s lekárom, alebo lekárnikom.

Čo je nutné uvážiť počas tehotenstva a kojenia? Užívanie prípravku prekonzultujte s Vašim lekárom.

Kedy a ako treba používať KOBRALGIN krém? Lokálne natrite krém v tenkej vrstve (cca. v hrúbke 1-2mm) na bolestivý kľb alebo jeho okolie, a rovnomerne ho vmasírujte do pokožky.
V závislosti od intenzity bolesti zopakujte ošetrenie 2-6-krát denne. V prípade veľkých bolestí je možné používať prípravok aj ako obklad, avšak ošetrovaný povrch tela nesmie byť nepriedyšne zakrytý. V prípade chronických bolestí odporúčame dlhodobé ošetrenie, vo forme liečebných kúr. Športovci si môžu natrieť aj väčšiu plochu tela za účelom zahriatia. Krém možno používať aj preventívne, aby sa zabránilo obnoveniu príznakov.

Aké nepriaznivé účinky môže vyvolať prípravok? Účinné zložky krému majú účinky na vznik lokálneho prekrvenia, preto následne po ošetrení pokožka na mieste ošetrenia môže sčervenať a tento jav môže sprevádzať aj prechodný pocit tepla, avšak tento stav cca. po 15-20 minutách zmizne. V takom prípade môžete pokračovať v ošetrovaní. V ojedinelých prípadoch sa na pokožke môže vyskytnúť reakcia z precitlivelosti (vtedy sa môžu objaviť alergické reakcie nielen na mieste ošetrenia, ale aj na iných miestach tela). V takom prípade treba ukončiť použitie prípravku.

Na čo treba ešte dávať pozor pri užívaní prípravku? Krém sa nesmie dostať na oblasť, kde je porušená horná vrstva pokožky, do očí a na sliznicu. Po použití si dôkladne umyte ruky v teplej vode a mydlom.

Počas akej doby je možné používať prípravok? Pokiaľ sa Vaše príznaky nezlepšia ani po uplynutí 2-4 týždňov, vyhľadajte Vášho ošetrujúceho lekára.

Skladovanie: Na suchom mieste, pri izbovej teplote (15 25°C). Chrániť pred teplom zo žiarenia (slnečné lúče).

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
     

Súvisiace produkty