Crotalgin Forte krém - 50 g

AKCIA
Crotalgin Forte krém - 50 g

Crotalgin Forte krém - 50 g

Zloženie: 50g krému obsahuje: 15ME (0,15mg) výťažku z jedu texaského štrkáča (Toxin Crotalus atrox); 5ME (0,05mg) výťažku z jedu kobry indickej (Toxin Naja naja), ďalej 3g metylsalicilátu; 1,5g gáfru a...


  • Výrobca: In Vitro
  • Dostupnosť: Skladom
  • 5,27€
  • 4,21€

  • Bez DPH 3,51€
- +

Zloženie: 50g krému obsahuje: 15ME (0,15mg) výťažku z jedu texaského štrkáča (Toxin Crotalus atrox); 5ME (0,05mg) výťažku z jedu kobry indickej (Toxin Naja naja), ďalej 3g metylsalicilátu; 1,5g gáfru a 0,5g mentolu.

Čo ešte obsahuje krém? Krém obsahuje ešte polyetylénglykol 400 a 1540, ďalej metylparabén, ako konzervačnú látku. Kedy sa odporúča používať Crotalgin forte Krém Ak trpíte bolesťami reumatického pôvodu alebo zápalom kĺbov, respektíve Vaše bolesti sú spôsobené ischiasom alebo deformáciou platničiek, krém môže byť vhodný na zmienenie a odstránenie bolestí. Vďaka svojim účinkom, vyvolávajúcim lokálne prekrvenie, krém môžu používať športovci aj ako “zahrievací” krém, respektíve na ošetrenie natiahnutých svalov. Kedy nie je povolené užívať prípravok: Nepoužívajte prípravok, ak trpíte nedostatočnou funkciou obličiek a máte alergiu na niektorú z jeho zložiek. Ďalej, prípravok sa nemôže používať na poranenú pokožku (napr. pri popáleninách, poranenej hornej vrstve pokožky atď.), a na tvári.

Čo treba vedieť pred začatím používania? Keď trpíte nedostatočnou funkciou periférneho obehového systému, spôsobeného cukrovkou alebo z iného pôvodu, krém používajte na končatiny len veľmi opatrne. Keď sa prípravok užíva súčasne s liekmi na vonkajšie použitie, môže vzájomne zosilnieť ich účinok. Pred začatím použitia poraďte sa so svojim lekárom.

Môže sa prípravok používať aj počas tehotenstva a kojenia? Tehotným ženám sa neodporúča prípravok použiť na veľkej ploche počas dlhšej doby. Salicylát sa rýchlo vstrebáva cez pokožku. Matky, ktoré koja nesmú používať prípravok na prsia.

Môžu používať prípravok aj deti? Neodporúča sa používať prípravok pre deti do 12 rokov.

Kedy a ako treba používať krém Crotalgin forte? Prípravok treba natrieť v tenkej vrstve na bolestivé kĺby alebo ich okolie a rovnomerne vmasírovať do pokožky. V závislosti od intenzity bolesti ošetrenie môžeme denne 2-4-krát zopakovať.
Pri silných bolestiach je možné použiť krém aj ako obklad, avšak obväz na vrchu obkladu nesmie byť nepriedušne uzavretý. V prípade chronických bolestí odporúčame dlhodobé ošetrenie vo forme liečebných kúr.
Športovci si môžu natrieť prípravkom aj väčšiu plochu tela, za účelom zahriatia. Krém možno používať aj preventívne, aby ste zabránili obnoveniu príznakov.

Aké nepriaznivé účinky môže vyvolať prípravok? Účinné zložky krému spôsobujú lokálne prekrvenie, preto následne po ošetrení pokožka na mieste ošetrenia môže sčervenať a tento jav môže sprevádzať aj prechodný pocit zohriatia, avšak tento stav cca. po 15-20 minútach zmizne. V takom prípade môžete pokračovať v ošetrovaní. V ojedinelých prípadoch sa na pokožke môžu vyskytnúť reakcie, vyvolané precitlivenosťou - červená pokožka, kontaktná alergia (v takom prípade sa môžu objaviť alergické reakcie nielen na mieste ošetrenia, ale aj na iných miestach tela). V takom prípade treba ukončiť ošetrenie.

Na čo treba ešte dávať pozor pri užívaní prípravku? Krém sa nesmie dostať do očí, na tvár a sliznicu. Po použití si dôkladne umyte ruky v teplej vode a mydlom. Pokiaľ sa prípravok dostane náhodou cez ústa do tela, nebude pôsobiť toxicky, pretože toxín bude rozložený proteolytickými enzýmami.

Počas akej doby je možné používať prípravok? Pokiaľ sa Vaše príznaky nezlepšia po uplynutí 1-2 týždňov, vyhľadajte Vášho ošetrujúceho lekára. Prípadné nežiaduce účinky a najvhodnejšie použitie prípravku konzultujte s lekárom alebo lekárnikom.

Skladovanie: Na suchom mieste, pri izbovej teplote (15-25°C). Chrániť pred teplom zo žiarenia (slnečné lúče).

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
     

Súvisiace produkty