Medhirud krém - 60 g

Medhirud krém - 60 g

Medhirud krém - 60 g

MEDHIRUD krém na podporu vstrebávania krvných podliatin a opuchov z natrhnutí, obsahuje okrem výťažku z pijavice lekárskej aj výťažok z arniky, v ľahkej vstrebávateľnej gélovej forme.


  • Výrobca: In Vitro
  • Dostupnosť: Skladom
  • 5,34€

  • Bez DPH 4,45€
- +

MEDHIRUD Krém na podporu vstrebávania opuchov z natrhnutí

MEDHIRUD krém slúži na urýchlenie vstrebávania krvných podliatin a opuchov, ktoré vznikajú pri natrhnutiach. Krém je vhodný aj na ošetrenie problémov pri kàčových žilách.

Účinné zložky: 60g krému s gélovým základom obsahuje 120 ATE (antitrombínových jednotiek) Hirudo medicinalis ext. (normalizovaného výťažku z pijavice lekárskej), a 3,0g Arnicae tinctura (tinktúru z arniky).

Čo ešte obsahuje krém? Prípravok ďalej obsahuje v kréme, zmývateľnom vodou: 0,15g sójového lecitínu; 5,25g glycerínu a 0,06g metylparabénu ako konzervačnú látku.

Kedy sa odporúča použitie MEDHIRUD krému? Prípravok sa odporúča na ošetrenie opuchov alebo krvných podliatin, utàžených pri domácich prácach, v dôsledku natrhnutia, natiahnutia alebo úderu; na podporu vstrebávania krvných podliatin z vlásočníc a fialovo-modrých kàčových uzlíkov, ktoré sa často objavujú u osôb s citlivou pokožkou, ďalej, ošetrenie problémov, spôsobených kàčovými žilami, ošetrenie tzv. metličkového rozšírenia ciev a uvoľnenie kàčov, ktoré veľmi často sprevádzajú choroby kàčových žíl.

Kedy nie je dovolené užívať MEDHIRUD Krém? Nepoužívajte prípravok, ak máte alergiu na niektorú z jeho zložiek, ďalej, na poranenú pokožku napr. pri popáleninách, otvorených ranách, poraneniach hornej vrstvy pokožky, atď.). U osôb, ktoré trpia alergiou na kvet arniky, sa vyžaduje zvýšená opatrnosť už pri prvom použití.

Čo musíte vedieť pred začatím užívania? Musíte vedieť, akého pôvodu sú Vaše problémy, ktoré chcete ošetriť. Pokiaľ máte pochybnosti o pôvode príznakov, obráťte sa na Vášho lekára alebo lekárnika.

Môžu prípravok užívať aj deti? Áno,prípravok je možné použiť u detí od 3 rokov, ale treba dať pozor, aby sa prípravok nedostal do očí. Najvhodnejšie použitie a najvhodnejšie užívanie konzultujte s lekárom alebo lekárnikom.

Je možné používať prípravok aj počas tehotenstva a kojenia? V danom konkrétnom prípade (vážnejšie stavy) prekonzultujte užívanie prípravku s Vašim lekárom.

Ako a kedy treba používať MEDHIRUD Krém? Podľa potreby krém natrite denne 2-5-krát na oblasť tela, ktorú chcete ošetriť (zapálenú kàčovú žilu, opuch, krvnú podliatinu, ktoré vznikli následkom úderu, natrhnutia, atď.), v hrúbke cca. 1mm a jemne ho vmasírujte do pokožky. Pri vážnejších stavoch krém použite ako obklad, podľa nasledovného návodu: MEDHIRUD Krém naneste v hrubšej, cca. 2mm hrúbke na oblasť tela, ktorú chcete ošetriť, zakryte ho tenkou, čistou šatkou, potom nepriedyšnou fóliou a fóliu previažte jemnou tkaninou, gázou, respektíve ďaľšou šatkou, akoby sa obklad dunstoval. Obklad nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Ošetrenie problémov pri kàčových žilách: natrite postihnutú oblasť denne aspoň jeden-dvakrát (ráno a večer) v tenkej vrstve cca. 1mm a prípravok jemne vmasírujte do pokožky. Ak je to možné, nohy si vyložte po každom ošetrení alebo aspoň po večernom domácom ošetrení na stoličku alebo vyvýšené miesto, na dobu 20-30 minút. V prípade opuchov a krvných podliatín pokračujte v ošetrení dovtedy, kým sa tieto nevstrebú, v prípade problémov pri kàčových žilách pokračujte v ošetrení až do vymiznutia príznakov.

Aké neželateľné účinky môže vyvolať prípravok? Zriedkavo sa môže vyskytnúť na pokožke reakcia na precitlivelosť, hlavne u jedincov, ktorí sú citliví na kvet arniky. V takomto prípade treba ošetrenie ukončiť.

Na čo treba ešte dávať pozor počas užívania prípravku? Dávajte pozor, aby sa krém nedostal do očí a na oblasť pokožky, kde je poškodená horná vrstva pokožky. Po použití krému si ruky musíte dôkladne umyť!

Počas akého dlhého obdobia je možné používať prípravok? Krém je možné používať dovtedy, kým nevymiznú príznaky. Pokiaľ sa príznaky nezlepšia alebo nevymiznú do 1-2 týždňov ( bolesti, napríklad bolesti pri kàčových žilách sa nezmenšia, respektíve zosilnejú), v takom prípade navštívte Vášho lekára.

Skladovanie: Pri izbovej teplote (15 25°C). Chrániť pred svetlom (teplom zo žiarenia).

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
     

Súvisiace produkty