Medhirud krém, 60 g

Slúži na urýchlenie vstrebávania krvných podliatin a opuchov, ktoré vznikajú pri natrhnutiach. Krém je vhodný aj na ošetrenie problémov pri kŕčových žilách.
Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do:
17.7.2024
Možnosti doručenia
Kód: 13
6,09 € 5,08 € bez DPH
Medhirud krém, 60 g
Medhirud krém, 60 g
Tip
Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA pri nákupe nad 70 €
Expresné doručenie
Expresné doručenie až k vašim dverám
Online zákaznícka podpora
Online zákaznícka podpora Po-Pi 08:00-14:00
Výmena alebo vrátenie
Výmena alebo vrátenie tovaru do 14 dní

Medhirud krém na podporu vstrebávania opuchov z natrhnutí. Slúži na urýchlenie vstrebávania krvných podliatin a opuchov, ktoré vznikajú pri natrhnutiach. Krém je vhodný aj na ošetrenie problémov pri kŕčových žilách.

Vlastnosti:

 

Účinné zložky:


60g krému s gélovým základom obsahuje 120 ATE (antitrombínových jednotiek) Hirudo medicinalis ext. (normalizovaného výťažku z pijavice lekárskej), a 3,0g Arnicae tinctura (tinktúru z arniky).

Čo ešte obsahuje krém?


0,15g sójového lecitínu; 5,25g glycerínu a 0,06g metylparabénu ako konzervačnú látku.

Kedy sa odporúča použitie MEDHIRUD krému?


Prípravok sa odporúča na ošetrenie opuchov alebo krvných podliatin, ktoré vznikli z dôsledku natrhnutia, natiahnutia alebo úderu; na podporu vstrebávania krvných podliatin z vlásočníc a fialovo-modrých kàčových uzlíkov, ktoré sa často objavujú u osôb s citlivou pokožkou; na ošetrenie problémov spôsobených kŕčovými žilami, ošetrenie tzv. metličkového rozšírenia ciev a uvoľnenie kŕčov, ktoré veľmi často sprevádzajú choroby kŕčových žíl.

Kedy nie je dovolené užívať MEDHIRUD Krém?


Nepoužívajte prípravok, ak máte alergiu na niektorú z jeho zložiek a na poranenú pokožku (napr. pri popáleninách, otvorených ranách, poraneniach hornej vrstvy pokožky, atď.). U osôb, ktoré trpia alergiou na kvet arniky, sa vyžaduje zvýšená opatrnosť už pri prvom použití.

Čo musíte vedieť pred začatím užívania?


Musíte vedieť, akého pôvodu sú Vaše problémy, ktoré chcete ošetriť. Pokiaľ máte pochybnosti o pôvode príznakov, obráťte sa na Vášho lekára alebo lekárnika.

Môžu prípravok užívať aj deti?


Áno, prípravok je možné použiť u detí od 3 rokov, ale treba dať pozor, aby sa prípravok nedostal do očí. Najvhodnejšie použitie užívanie konzultujte s lekárom alebo lekárnikom.

Môžu prípravok užívať tehotné a dojčiace ženy?


V danom konkrétnom prípade (vážnejšie stavy) prekonzultujte užívanie prípravku s Vašim lekárom.

Použitie:


Podľa potreby krém natrite denne 2-5-krát na oblasť tela, ktorú chcete ošetriť v hrúbke cca. 1mm a jemne ho vmasírujte do pokožky. Pri vážnejších stavoch krém použite ako obklad, podľa nasledovného návodu: MEDHIRUD krém naneste v hrubšej, cca. 2mm hrúbke na oblasť tela, ktorú chcete ošetriť, zakryte ho tenkou, čistou šatkou, potom nepriedušnou fóliou a fóliu previažte jemnou tkaninou, gázou, respektíve ďaľšou šatkou. Obklad nechajte pôsobiť aspoň 30 minút.

Ošetrenie problémov pri kŕčových žilách: natrite postihnutú oblasť denne aspoň jeden-dvakrát (ráno a večer) v tenkej vrstve cca. 1mm a prípravok jemne vmasírujte do pokožky. Po ošetrení nohy vyložte na stoličku, alebo vyvýšené miesto, na dobu 20-30 minút. V prípade opuchov a krvných podliatín pokračujte v ošetrení dovtedy, kým sa nevstrebú, v prípade problémov pri kŕčových žilách pokračujte v ošetrení až do vymiznutia príznakov.

Aké neželateľné účinky môže vyvolať prípravok?


Zriedkavo sa môže vyskytnúť na pokožke reakcia na precitlivelosť. V takomto prípade treba ošetrenie ukončiť.

Na čo treba ešte dávať pozor počas užívania prípravku?


Dávajte pozor, aby sa krém nedostal do očí a na oblasť pokožky, kde je poškodená horná vrstva pokožky. Po použití krému si ruky musíte dôkladne umyť!

Počas akého dlhého obdobia je možné používať prípravok?


Krém môžete používať dovtedy, kým nevymiznú príznaky bolesti. Pokiaľ sa príznaky nezlepšia alebo nevymiznú do 1-2 týždňov ( bolesti, napríklad bolesti pri kŕčových žilách sa nezmenšia, respektíve zosilnejú), v takom prípade navštívte Vášho lekára.

Skladovanie:


Pri izbovej teplote (15 25°C). Chrániť pred svetlom (teplom zo žiarenia).

Dodatočné parametre

Kategória: ‌Kozmetické výrobky
Hmotnosť: 0.098 kg
Číslo produktu v katalógu: 63C837CF-0972-4A6E-9FC1-5850C678F842

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty

Antivakarin krém, 20 g
Tip
3,46 €

Rýchly a účinny krém proti svrbeniu. Pôsobí na zmiernenie a likvidáciu akéhokoľvek bolestivého svrbenia.

Kód: 2
Kobralgin krém, 50 g
Tip
5,49 €

Výrobok z jedu kobry indickej patrí medzi prípravky na zmiernenie bolestí s najsilnejšími účinkami, ktoré sú dnes známe. Prípravok používaný pri pri bolesti a počkodení...

Kód: 11