Ferrocomp Forte tabllety - 40 ks

Ferrocomp Forte tabllety - 40 ks

Ferrocomp Forte tabllety - 40 ks

Tabletky FERROCOMP forte sú vhodným prípravkom pri nedostatku železa v organizme. Železo nie je jedinou účinnou zložkou! Tabletky okrem železa obsahujú aj všetky tie stopové prvky, a vitamíny, ktoré sú potrebné k zužitkovaniu železa


  • Výrobca: In Vitro
  • Dostupnosť: Skladom
  • 8,42€

  • Bez DPH 7,02€
- +

Tabletky FERROCOMP forte sú vhodným prípravkom pri nedostatku železa v organizme.

Zloženie: Jedna tabletka obsahuje 10mg železa, 3mg zinku, 1mg medi, 1mg mangánu, 0,06mg kobaltu, 0,2mg kyseliny listovej a 20mg C-vitamínu, viazaných na kyselinu polygalakturonovú (pektín) prírodného pôvodu.

Čo ďalej obsahujú ešte tabletky? Tabletky ďalej obsahujú ešte pomocné látky, používané pri výrobe tabletiek (mikrokryštalickú celulózu, sorbit, polyvidon, magnézium stearát, talkum, oxid titanu, pigment oxidu železného, hydroxipropylcelulózu, polietylénglykol 6000).

Kedy sa odporúča užívať tabletky FERROCOMP forte? Ak Vám v organizme z rozličných príčin vyskytne nedostatok železa, napríklad kvôli nedostatočnej alebo nekvalitnej strave, alebo nastane zvýšený úbytok železa (strata krvi po operáciach alebo pri pôrode), alebo zvýšená spotreba železa (trvale zvýšená fyzická alebo duševná námaha, tehotenstvo, kojenie), alebo ak sa vyskytne nedostatok železa na základe zlého vstrebávania železa v organizme.

Kedy sa neodporúča používať tabletky FERROCOMP forte? Pri chorobách, ktoré sú spojené s nesprávnym využitím železa v organizme alebo pri tých, kde dochádza k nadmernému ukladaniu železa v tele (haemolysis, haemochromatosys).Toto upresní Váš lekár.

Čo musíte vedieť pred užívaním tabletiek FERROCOMP forte? O vhodnosti užívania tohto preparátu je potrebné najprv konzultovať lekára.

Môžu prípravok užívať aj deti? Deti od 3 rokov môžu užívať prípravok. V prípade menších detí sa v súvislosti s užívaním prípravku obráťte na Vášho ošetrujúceho lekára alebo na odborného lekára.

Čo musíte uvážiť počas tehotenstva a kojenia? Podľa doterajších poznatkov tabletky FERROCOMP forte je možné užívať aj počas dlhšej doby pri nedostatku železa v organizme, čo sa často vyskytuje počas tehotenstva a kojenia. Prípadné nežiadúce účinky a najvhodnejšie použitie prípravku konzultujte s lekárom alebo lekárnikom.

Je možné užívať prípravok spolu s inými liekmi? Niektoré lieky nepriaznivo ovplyvňujú vstrebávanie železa, napr. lieky, znižujúce kyselinu v žalúdočnej šťave, alebo naopak železo znižuje vstrebávanie niektorých antibiotík. Preto pred podávaním preparátu FERROCOMP forte je potrebné poradiť sa s lekárom.

Kedy a ako treba užívať tabletky FERROCOMP forte? Dospelým a deťom nad 12 rokov denne 2 x 1-2 tabletky, pri závažnejšom nedostatku železa denne 3 x 1-2 tabletky, deťom od 3 do 12 rokov denne 1/2-1 tabletka. Tabletky užiť po jedle, prehltnúť v jednom kuse, bez žuvania. Pri ľahšom nedostatku železa, napr. pri diéte, vegetariánskej strave, alebo u žien s pravidelnou menštruáciou a pri zvýšenej duševnej a fyzickej záťaži postačí užiť denne 2 x 1 tabletku počas 10 dní, a následne denne jednu tabletku počas 20 dní. Pri pretrvávaní príznakov sa kúra môže zopakovať po každých 3-6 mesiacoch. V prípade závažnejšieho nedostatku železa odporúčame užívať denne 3 x 1-2 tabletky počas obdobia 2-3 týždňov, potom 2 x 1 tabletku počas obdobia 4-8 týždňov. Následne po takejto kúre si treba nechať prekontrolovať stav zásob železa v organizme, a ak je to potrebné, pokračujte v užívaní 1 alebo 2 tabletiek denne (počas obdobia 3-6 mesiacov), pokiaľ sa Vaše zásoby železa nedoplnia. Počas tehotenstva sa odporúča brať denne 2 x 1 tabletku FERROCOMP forte, počnúc od druhého trimestra.

Aké nežiaduce účinky môže vyvolať prípravok? Na základe doterajších skúseností nie sú známe príznaky, ktoré by poukazovali na vedľajšie účinky alebo na alergie. V ojedinelých prípadoch je možný výskyt individuálnej precitlivenosti na niektoré zložky. V takom prípade sa obráťte na Vášho lekára.

Na čo treba ešte dávať pozor pri používaní prípravku? Prípravok treba starostlivo uschovať pred deťmi.

Ako dlho sa dá užívať prípravok? Doplnenie nedostatku železa vo všeobecnosti trvá dlhú dobu, lebo zásoby železa v organizme sa doplňujú pomaly. Prípravok sa dá užívať trvalejšie aj počas doby viacerých mesiacov (max. 3-6 mesiacov). Odporúča sa nechať si prekontrolovať stav zásob železa v organizme po 1-2 mesicoch.

Ako treba skladovať prípravok? Na suchom mieste, pri teplote 15 - 25°C.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
     

Súvisiace produkty