VIRDE ČIERNA RASCA OLEJ 1x50 ml

VIRDE ČIERNA RASCA OLEJ 1x50 ml

VIRDE ČIERNA RASCA OLEJ 1x50 ml

Výživový doplnok - olej zo semien čiernej rasce (Nigella sativa). Nigella sativa s fyzickou aktivitou pri profylaxii a liečbe COVID-19 . . . viac informácií nájdete v popise produktu


  • Dostupnosť: Skladom
  • 5,47€

  • Bez DPH 4,56€
- +

Výživový doplnok - olej zo semien čiernej rasce (Nigella sativa).

Zloženie v 15 ml prípravku: černuška siata 100 % olej, alfa - tokoferol 75 mg (625% referenčnej výživovej hodnoty).

Prípravok sa užíva v množstve 1-3x denne 1 čajová lyžička. Olej sa užíva nezávisle od jedla a zapíja sa potrebným množstvom tekutiny.

Upozornenie: Nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí! Skladujte na suchom mieste pri izbovej teplote 5 až 25 °C, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

Výživový doplnok VIRDE Čierna rasca olej s obsahom černuchy siatej (Nigella sativa).

Pomáha regulovať hladinu cukru v krvi.

Nigella sativa (čierna rasca) je užitočná na zlepšenie a liečbu respiračných porúch, ako je astma a bronchiálny kŕč. Nigellon je zlúčenina N. sativa (polymér v TQ alebo TQ2), ktorá môže zmierniť upchatie dýchacích ciest.  Ukázalo sa, že TQ má schopnosť blokovať ACE2 (receptor COVID-19). Inými slovami, TQ môže blokovať vstup COVID-19 do pneumocytov. Nigellimín aj tymochinón z N. sativa preto možno považovať za potenciálne aktívne farmakologické zložky na liečbu COVID-19.  N. sativa so širokou škálou bioaktívnych zložiek, ako je nigellimín a tymochinón, môže mať mnoho výhod pri liečbe COVID-19, vrátane prevencie vstupu vírusu do pneumocytov a prípravy ionoforu na posilnenie príjem Zn 2+, ktoré môžu zvýšiť imunitnú odpoveď hostiteľa na COVID-19 a tiež zabrániť replikácii vírusu blokovaním vírusového RdRp. Výskumníci navrhujú ako doplnkovú terapiu dávku oleja z čiernych semien medzi 40 a 80 mg/kg denne. ( článok z odborného časopisu Clinical and Experimental Pharmacology and Physiology - https://link.springer.com/article/10.1007/s11332-021-00787-y )


Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!