4 prírodné spôsoby liečby kŕčových žíl

Kŕčové žily sú bežným problémom, s ktorým sa stretáva mnoho ľudí, najmä žien. Kŕčové žily nemusia vždy spôsobovať vážne zdravotné problémy, ale ak sa neliečia, môžu byť stále dosť nepríjemné a nepekné. Našťastie je k dispozícii mnoho prírodných prostriedkov, ktoré môžu pomôcť zmierniť príznaky, ako aj zabrániť ich vzniku! V tomto článku sa budeme zaoberať príčinami vzniku kŕčových žíl a prírodnými spôsobmi ich liečby a prevencie.

Čo spôsobuje kŕčové žily? 

Kŕčové žily sú spôsobené oslabenými chlopňami v žilách, ktoré umožňujú krvi prúdiť dozadu namiesto dopredu. Tieto chlopne za normálnych okolností tlačia krv smerom nahor k srdcu, ale keď sú oslabené, umožňujú časti krvi prúdiť dozadu a zhromažďovať sa v dolných častiach tela, napríklad v nohách. To má za následok zvýšený tlak na steny žíl, ktorý spôsobuje ich opuch a vydúvanie smerom von. 

Najčastejšou príčinou oslabenia chlopní je starnutie, pretože naše telo sa vekom prirodzene spomaľuje. Existujú však aj ďalšie faktory, ktoré môžu prispieť k vzniku kŕčových žíl: rodinná anamnéza (genetika), tehotenstvo, nadváha alebo obezita, dlhé státie bez prestávok na pohyb alebo aktivity na zlepšenie krvného obehu, neaktívny životný štýl (nedostatok pravidelného pohybu), povolania vyžadujúce dlhé státie alebo sedenie počas celého dňa. 

4 prírodné spôsoby liečby kŕčových žíl 

  1. Pravidelné cvičenie - Cvičenie je jedným z najlepších spôsobov, ako posilniť cievny systém a zmierniť príznaky kŕčových žíl. Zvyšuje prietok krvi v celom tele a pomáha znižovať opuchy nôh tým, že zlepšuje cirkuláciu v dolných končatinách. Každý týždeň sa snažte cvičiť aspoň 150 minút, pričom sa zamerajte na aktivity, ktoré príliš nezaťažujú vaše nohy, ako napríklad plávanie alebo bicyklovanie. 
  2. Noste kompresívne pančuchy - Kompresívne pančuchy sú navrhnuté tak, aby pomáhali zlepšovať krvný obeh v dolných končatinách tým, že vyvíjajú jemný tlak na postihnutú oblasť. Môžu tiež pomôcť zmierniť bolesť a nepríjemné pocity spojené s kŕčovými žilami znížením opuchu v postihnutej oblasti. Uistite sa, že ich nosíte počas obdobia, keď budete dlho stáť alebo sedieť, napríklad v práci alebo počas cestovania. 
  3. Zdvíhajte nohy nad úroveň srdca - Pravidelné zdvíhanie nôh môže pomôcť znížiť opuchy spojené s kŕčovými žilami a zlepšiť cirkuláciu v postihnutej oblasti. Ak je to možné, trikrát denne si ľahnite na 15 - 20 minút s nohami zdvihnutými nad úroveň srdca. Pomôže to zmierniť bolesť alebo nepríjemné pocity spojené s kŕčovými žilami a môže to tiež minimalizovať výskyt viditeľných vypuklých žíl na povrchu kože. 
  4. Užívajte výživové doplnky - Pri prirodzenej liečbe kŕčových žíl môžu byť prospešné aj niektoré výživové doplnky. Vitamín C je nevyhnutný na udržanie zdravých ciev, zatiaľ čo vitamín E znižuje zápaly spôsobené voľnými radikálmi v tele. Okrem toho extrakt z pagaštanu konského pomáha znižovať opuchy spojené s kŕčovými žilami a posilňuje steny ciev, čo zlepšuje celkový krvný obeh v celom tele.  

Záver

A ak máte problém nájsť správne výživové doplnky na prirodzenú liečbu tohto stavu, určite si pozrite ponuku nášho obchodu! Plerudin tablety prispievajú k zachovaniu zdravých žíl, udržiavaniu ich pevnej štruktúry a ochraňujú bunky pred nežiaducimi účinkami voľných radikálov. Plerudin forte krém na kŕčové žily pôsobí na zmiernenie bolestí a zápalov. Uvoľňuje kŕčovité a bolestivé napätie v oblastiach postihnutých kŕčovými žilami a v okolí krvných podliatin.